KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17475129
nr 1747 5129
Rune Sigvard
(1907-1943), Sverige
Oljemålning, Sittand man vid vägkant. Signerad. Olja på duk, 68x77 cm, yttermått inklusive ram: 83x93 cm
Rune Sigvard-Svensson, svensk bildkonstnär född 1907, död 1943.
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
måndag 8 december 2025
kl 18:17:33
300 kr
350 kr
400 kr
Rune Sigvard
Läs mer om Rune Sigvard