Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER & METAL / Silver / Cutlery 11108090



*

nr 1110 8090


CUTLERY

1960s, 35 del,


1960-tal, 35 del


Estimate:

600

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday May 22 2017
at 18:22:58


  • Bid history
Time Bidder Bid
21/5 08:29:21 1      100 kr
21/5 12:28:17 2      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • May 22

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestick matbestick silver ädelmetall
  • 6751 BEAKER
    + bowl, 2 parts, silver. Height: 6, 5-12, weight: ..//
    Present: SEK 2800

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 19:41
  • 6589 BEAKER
    5 pcs, silver, small, with engravings. Height: 5-6..//
    Present: SEK 1300

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 19:47
  • 6590 BEAKER
    silver, CG Hallberg, Sweden, 1943, skadad fot. Hei..//
    Present: SEK 1000

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 18:14
  • 6603 CUTLERY
    12 pieces, silver, udda. Length: 11-15, weight: 22..//
    Present: SEK 3200

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 19:59
  • 6443 CUTLERY
    silver, 33 pieces, length: 18-25, weight: 1900 gr ..//
    Present: SEK 18500

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 20:10
  • 6650 CUTLERY SET
    silver, 48 pieces, Rosenholm. Length: 12-19, 5, we..//
    Present: SEK 20000

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 18:51




Ladda ner broschyr