KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10774397
*
nr 1077 4397
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Etsning, Siri Rathsman (1895-1974), kolorerad, ET, motivet: 18x18
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 december 2016
kl 20:44:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 21:15:52
1
250 kr
19/12 20:37:59
2
250 kr
19/12 20:37:59
1
250 kr (Budbetjänt)
19/12 20:38:16
2
400 kr
19/12 20:39:16
1
400 kr
19/12 20:39:16
2
400 kr (Budbetjänt)
19/12 20:39:31
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Siri Rathsman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik kolorerad siri rathsman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47
*
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Siri Rathsman
nr 1077 4397
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Etsning, Siri Rathsman (1895-1974), kolorerad, ET, motivet: 18x18
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 december 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/12 21:15:52 | 1 | 250 kr |
| 19/12 20:37:59 | 2 | 250 kr |
| 19/12 20:37:59 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 19/12 20:38:16 | 2 | 400 kr |
| 19/12 20:39:16 | 1 | 400 kr |
| 19/12 20:39:16 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 19/12 20:39:31 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Siri Rathsman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik kolorerad siri rathsman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47



