KONST / Skulptur & konsthantverk / Ram 2302043
nr 230 2043
Ram
förgylld, barock
måndag 7 april 2003
kl 18:31:00
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
Tilgman Keramik