KONST / Skulptur & konsthantverk / Ram 2302043

nr 230 2043

Ram

förgylld, barock

måndag 7 april 2003
kl 18:31:00

Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
Tilgman Keramik