KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15671002

nr 1567 1002

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Skärgårdsmotiv med blommor. Signerad, daterad 1951. Akvarell, bildmått: 29x22 cm, yttermått inklusive ram: 41x35 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

15.000 kr

Såld:

14.500 kr

måndag 25 september 2023
kl 18:13:10

  • Klassiska
  • 25 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman