![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 10166293
*
nr 1016 6293
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Pastell, Erland Cullberg (1931-2012), 44x36
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2016
kl 18:45:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 09:55:20
1
1.000 kr
1/2 17:54:04
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erland cullberg färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6275 Pastell
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Kvinnoporträtt, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:56
-
6018 Pasteller
2 st, L Smidt, landskap. Signerade. Bildmått: 19x2..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:12
*
Erland Cullberg
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
nr 1016 6293
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Pastell, Erland Cullberg (1931-2012), 44x36
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 09:55:20 | 1 | 1.000 kr |
1/2 17:54:04 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erland cullberg färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6275 Pastell
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Kvinnoporträtt, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:56 -
6018 Pasteller
2 st, L Smidt, landskap. Signerade. Bildmått: 19x2..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:12