ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10774392
*
nr 1077 4392
Spegel
sengustaviansk, höjd: 83 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 december 2016
kl 20:14:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 09:14:53
1
700 kr
19/12 19:05:48
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 1077 4392
Spegel
sengustaviansk, höjd: 83 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 december 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/12 09:14:53 | 1 | 700 kr |
| 19/12 19:05:48 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



