ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2393358
*
nr 239 3358
Spegel
Försilvrat lövverk, H.95
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/5 20:17:31
1
200 kr
10/5 22:37:42
2
400 kr
11/5 12:39:02
3
300 kr
11/5 12:39:34
3
350 kr
11/5 16:24:18
4
500 kr
11/5 20:14:23
1
600 kr
12/5 07:30:29
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: försilvrat lövverk spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 239 3358
Spegel
Försilvrat lövverk, H.95
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 650 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/5 20:17:31 | 1 | 200 kr |
| 10/5 22:37:42 | 2 | 400 kr |
| 11/5 12:39:02 | 3 | 300 kr |
| 11/5 12:39:34 | 3 | 350 kr |
| 11/5 16:24:18 | 4 | 500 kr |
| 11/5 20:14:23 | 1 | 600 kr |
| 12/5 07:30:29 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: försilvrat lövverk spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



