KONST / Litografier / Färglitografi 13862165
nr 1386 2165
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Slottet. Signerad, numrerad 103/310. Motivet: 28x39cm, yttermått inklusive ram: 47x56cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 mars 2021
kl 20:02:34
19/3 10:04:01
22 mar
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren