KONST / Litografier / Färglitografi 13862100
nr 1386 2100
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, daterad -59, komposition. Motivet: 10x17, yttermått inklusive ram: 26x31 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 22 mars 2021
kl 19:05:16
21/3 21:01:55
22 mar
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson