KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 5428165
*
nr 542 8165
Blandteknik
PEGE, naturmaterial/färg, 17x24
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 september 2008
kl 17:49:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/9 12:36:50
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik färg naturmaterial pege vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54
-
6204 Blandteknik
Jean-Pierre Vielfaure (1930-2015), Frankrike. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:55
-
6097 Blandteknik
Mollie Faustman (1883-1966), Sverige. (tillskriven..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:35
*
Blandteknik
nr 542 8165
Blandteknik
PEGE, naturmaterial/färg, 17x24
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 september 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/9 12:36:50 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik färg naturmaterial pege vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54
-
6204 Blandteknik
Jean-Pierre Vielfaure (1930-2015), Frankrike. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:55 -
6097 Blandteknik
Mollie Faustman (1883-1966), Sverige. (tillskriven..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:35