KONST / Litografier / Färglitografi 13908592
nr 1390 8592
Jean Carzou
(1907-2000), Frankrike
Färglitografi, Signerad, daterad -75. Motivet: 50x65cm, yttermått inklusive ram: 66x79cm
Jean Carzou, fransk-armenisk konstnär född i Aleppo 1907, död 2000.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 april 2021
kl 20:31:14
7/4 20:30:54
Jean Carzou
Läs mer om Jean Carzou