ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4605112
*
nr 460 5112
Spegel
förgylld, längd: 90, höjd: 58
Utrop:
100 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 april 2007
kl 16:16:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 23:15:11
1
300 kr
31/3 20:55:21
2
150 kr
31/3 20:56:00
2
250 kr
31/3 20:56:27
2
350 kr
2/4 15:56:47
3
550 kr
2/4 15:58:29
2
450 kr
2/4 15:58:51
2
550 kr
2/4 15:59:25
2
600 kr
2/4 16:02:22
3
700 kr
2/4 16:03:15
2
700 kr
2/4 16:03:43
2
750 kr
2/4 16:05:53
3
850 kr
2/4 16:07:11
2
850 kr
2/4 16:07:39
2
900 kr
2/4 16:09:09
3
1.000 kr
2/4 16:11:04
2
1.000 kr
2/4 16:11:36
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 460 5112
Spegel
förgylld, längd: 90, höjd: 58
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 april 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/3 23:15:11 | 1 | 300 kr |
| 31/3 20:55:21 | 2 | 150 kr |
| 31/3 20:56:00 | 2 | 250 kr |
| 31/3 20:56:27 | 2 | 350 kr |
| 2/4 15:56:47 | 3 | 550 kr |
| 2/4 15:58:29 | 2 | 450 kr |
| 2/4 15:58:51 | 2 | 550 kr |
| 2/4 15:59:25 | 2 | 600 kr |
| 2/4 16:02:22 | 3 | 700 kr |
| 2/4 16:03:15 | 2 | 700 kr |
| 2/4 16:03:43 | 2 | 750 kr |
| 2/4 16:05:53 | 3 | 850 kr |
| 2/4 16:07:11 | 2 | 850 kr |
| 2/4 16:07:39 | 2 | 900 kr |
| 2/4 16:09:09 | 3 | 1.000 kr |
| 2/4 16:11:04 | 2 | 1.000 kr |
| 2/4 16:11:36 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



