KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyrer 13475261
nr 1347 5261
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer. Signerade, daterade 1978 och 1979, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bladets mått: ca 79x62 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 14 september 2020
kl 20:11:35
14/9 12:20:13
Sixten Haage
Läs mer om Sixten Haage