KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13956769

nr 1395 6769

Woldemar Tank

(1903-1997), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1946. Olja på pannå, 37x45cm, yttermått inklusive ram: 53x61cm

Woldemar Tank, svensk målare född 1903, död 1997.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 3 maj 2021
kl 19:51:31

Woldemar Tank

Läs mer om Woldemar Tank