KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12317377

nr 1231 7377

Gaston Smith

(1898-1976), Sverige

Etsning, Modell. Signerad, daterad -21. Motivet: 29x21 cm

Gaston Smith, svensk grafiker, tecknare och målare född 1898 i Ålem, Kalmar län, död 1976 i Stockholm.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 28 januari 2019
kl 19:46:13

Gaston Smith

Läs mer om Gaston Smith