Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7154306



*

nr 715 4306


Lars Melander

(f. 1939), Sverige


Färglitografi , Lars Melander (f. 1939), 104x71


Kondition: trasigt glas

Lars Melander, född 1939 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 september 2011
kl 18:55:09


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/9 22:52:21 1      150 kr
19/9 18:49:04 2      150 kr
19/9 18:50:09 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Lars Melander

Lars Melander, född 1939 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.

Läs mer om Lars Melander
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars melander litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr