KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14912066

nr 1491 2066

Gunnar Zetterström

(1902-1965), Sverige

Oljemålning, Signerad, Stockholm. Olja på pannå, 45x55 cm, yttermått inklusive ram: 64x73 cm

Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 26 september 2022
kl 18:45:09

  • Tema
  • 26 sep

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Gunnar Zetterström

Läs mer om Gunnar Zetterström