KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 6877413
*
nr 687 7413
Sven Hempel
(1896-1944), Sverige
Akvarell, Sven Hempel (1896-1944), 1942, 47x63
Sven Hempel, svensk målare född 1896, död 1944.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2011
kl 18:38:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 11:01:23
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sven hempel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20
-
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58
*
Sven Hempel
Sven Hempel, svensk målare född 1896, död 1944.
nr 687 7413
Sven Hempel
(1896-1944), Sverige
Akvarell, Sven Hempel (1896-1944), 1942, 47x63
Sven Hempel, svensk målare född 1896, död 1944.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/3 11:01:23 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sven hempel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20 -
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58



