KONST / Litografier / Färglitografi 12746381
nr 1274 6381
Bengt Andersson Råssbyn
(1931-2008), Sverige
Färglitografi, Utsikt mot havet. Signerad, EA-upplaga. Motivet: 44x31 cm
Bengt Andersson Råssbyn, svensk jazzmusiker och konstnär född 1931, död 2008.
Utrop:
400 kr
måndag 9 september 2019
kl 18:46:42
Bengt Andersson Råssbyn
Läs mer om Bengt Andersson Råssbyn