KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10684379
*
nr 1068 4379
Hjalmar Eneroth
(1869-1964), Sverige
Akvarell, Hjalmar Eneroth (1869-1964), Sydländskt motiv, 26x35
Hjalmar Eneroth, född 1869 i Vetlanda, död 1964 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 20:19:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 16:43:44
1
100 kr
14/11 19:27:44
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hjalmar Eneroth
Hjalmar Eneroth, född 1869 i Vetlanda, död 1964 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Hjalmar Eneroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hjalmar eneroth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt motiv vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14
*
Hjalmar Eneroth
Hjalmar Eneroth, född 1869 i Vetlanda, död 1964 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Hjalmar Eneroth
nr 1068 4379
Hjalmar Eneroth
(1869-1964), Sverige
Akvarell, Hjalmar Eneroth (1869-1964), Sydländskt motiv, 26x35
Hjalmar Eneroth, född 1869 i Vetlanda, död 1964 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/11 16:43:44 | 1 | 100 kr |
14/11 19:27:44 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hjalmar Eneroth
Hjalmar Eneroth, född 1869 i Vetlanda, död 1964 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Hjalmar Eneroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hjalmar eneroth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt motiv vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14