KONST / Litografier / Färglitografi 10851040
*
nr 1085 1040
Gunnar Erkner
(f. 1929), Sverige
Färglitografi, Gunnar Erkner (f. 1929), Kornhamnstorg, 1977, 235/310, motivet: 38x55
Gunnar Erkner, svensk bildkonstnär född 1929.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2017
kl 20:07:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 04:06:05
1
300 kr
23/1 09:04:50
2
350 kr
23/1 12:56:00
3
Vinnande bud
23/1 12:56:31
3
justering av budtak
- Tema
23 jan
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gamla stan grafik gunnar erkner kornhamnstorg litografi litografier litografiskt blad stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Gunnar Erkner
Gunnar Erkner, svensk bildkonstnär född 1929.
Läs mer om Stockholm
nr 1085 1040
Gunnar Erkner
(f. 1929), Sverige
Färglitografi, Gunnar Erkner (f. 1929), Kornhamnstorg, 1977, 235/310, motivet: 38x55
Gunnar Erkner, svensk bildkonstnär född 1929.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/1 04:06:05 | 1 | 300 kr |
| 23/1 09:04:50 | 2 | 350 kr |
| 23/1 12:56:00 | 3 | Vinnande bud |
| 23/1 12:56:31 | 3 | justering av budtak |
- Tema
23 jan
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gamla stan grafik gunnar erkner kornhamnstorg litografi litografier litografiskt blad stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



