KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15042095

nr 1504 2095

Anders Zorn

(1860-1920), Sverige

Etsning, 1907. "Vattenringar II". Signerad. Bildmått: 19,2x11,3 cm, yttermått inklusive ram: 39x28 cm

Kondition: missfärgningar

Utrop:

4.000 kr

Såld:

6.600 kr

måndag 21 november 2022
kl 20:32:53

  • Tema
  • 21 nov

Anders Zorn

Läs mer om Anders Zorn