SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bordsuppsats 6365206
nr 636 5206
Bordsuppsats
nysilver, A G Dufva, 1800-talets andra hälft, häst vid träd
Kondition: Smärre lagning
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 26 april 2010
400 kr
400 kr
500 kr
ledande budet*
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.