Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 15407174



*

nr 1540 7174


Oliver Herdies

(1906-1994), Sverige


Oliver Herdies (1906-1994), Sweden. Composition. Signed. Mixed media, 65x50 cm, outer dimensions including frame: 73x58 cm,


MIXED MEDIA, Komposition. Signerad. Blandteknik, 65x50 cm, yttermått inklusive ram: 73x58 cm


Oliver Herdies, Swedish painter, born 1906, dead 1994.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Auction date:

Monday May 15 2023
at 18:25:04



  • Artist/Designer

Oliver Herdies

Oliver Herdies, Swedish painter, born 1906, dead 1994.

Read more about Oliver Herdies
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik komposition oliver herdies svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr