KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13581071
nr 1358 1071
Torsten Erasmie
(1940-2018), Sverige
Oljemålning, Motiv från Toscana. Bär text "Erasmie 1984 Toscana a tergo. Signerad. Olja på duk, 32x 39 cm
Torsten Erasmie, svensk bildkonstnär född 1940, död 2018.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 2 november 2020
kl 19:11:11
1.000 kr
1.200 kr
1.500 kr
1.600 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
Torsten Erasmie
Läs mer om Torsten Erasmie