ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3182594
*
nr 318 2594
Spegel
Smide
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juni 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/6 21:59:07
1
Vinnande bud
13/6 18:43:32
2
300 kr
13/6 18:45:13
2
400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 318 2594
Spegel
Smide
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 juni 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/6 21:59:07 | 1 | Vinnande bud |
| 13/6 18:43:32 | 2 | 300 kr |
| 13/6 18:45:13 | 2 | 400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



