Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 5246043



*

nr 524 6043


Frans Wilhelm Odelmark

(1849-1937), Sverige


Akvarell, tillskriven Frans Wilhelm Odelmark, Munk, 45x32


Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.

Utrop:

100 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 maj 2008
kl 16:54:23


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/5 13:07:09 1      100 kr
6/5 13:07:45 1      Vinnande bud
7/5 19:29:02 2      150 kr



  • Konstnär/Designer

Frans Wilhelm Odelmark

Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.

Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller munk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 18:29
  • 8070 Blandteknik
    4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:33
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:20




Ladda ner broschyr