KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14577187

nr 1457 7187

Gustav Grafström

(1886-1974), Sverige

Oljemålning, Signerad, "siesta". Olja på pannå, 59x39cm, yttermått inklusive ram: 70x50 cm

Gustav Grafström, svensk bildkonstnär född 1886, död 1974.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 28 mars 2022
kl 20:18:40

26/3 16:48:43 1      Vinnande bud

Gustav Grafström

Läs mer om Gustav Grafström