KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14502004

nr 1450 2004

Gunnar Zetterström

(1902-1965), Sverige

Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 21x28 cm, yttermått inklusive ram: 32x38 cm

Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 21 februari 2022
kl 18:56:58

  • Tema
  • 21 feb

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Gunnar Zetterström

Läs mer om Gunnar Zetterström