KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15264224
nr 1526 4224
Ernst Lundström
(1853-1931), Sverige
Oljemålning, "Arilds läge". Signerad. Olja på duk. Olja på dukmått: 29x48 cm, yttermått inklusive ram: 42x62 cm
Ernst Lundström, född 1853 i Stockholm, död 1931, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.800 kr
måndag 6 mars 2023
kl 18:13:24
1.500 kr
1.600 kr
1.800 kr
3.000 kr
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
3.400 kr
3.600 kr
3.600 kr
Ernst Lundström
Läs mer om Ernst Lundström