ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6412213
*
nr 641 2213
Spegel
180x120
Kondition: (nyproduktion)
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 maj 2010
kl 19:34:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/5 00:16:44
1
1.500 kr
24/5 13:46:44
2
2.200 kr
24/5 18:22:49
3
1.700 kr
24/5 18:24:08
3
1.900 kr
24/5 18:24:31
3
2.100 kr
24/5 18:24:54
3
2.300 kr
24/5 19:10:19
2
3.000 kr
24/5 19:22:45
3
2.500 kr
24/5 19:23:11
3
2.700 kr
24/5 19:23:34
3
2.900 kr
24/5 19:24:24
3
3.100 kr
24/5 19:29:10
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: (nyproduktion)
nr 641 2213
Spegel
180x120
Kondition: (nyproduktion)
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 maj 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/5 00:16:44 | 1 | 1.500 kr |
| 24/5 13:46:44 | 2 | 2.200 kr |
| 24/5 18:22:49 | 3 | 1.700 kr |
| 24/5 18:24:08 | 3 | 1.900 kr |
| 24/5 18:24:31 | 3 | 2.100 kr |
| 24/5 18:24:54 | 3 | 2.300 kr |
| 24/5 19:10:19 | 2 | 3.000 kr |
| 24/5 19:22:45 | 3 | 2.500 kr |
| 24/5 19:23:11 | 3 | 2.700 kr |
| 24/5 19:23:34 | 3 | 2.900 kr |
| 24/5 19:24:24 | 3 | 3.100 kr |
| 24/5 19:29:10 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



