KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 17515093

nr 1751 5093

Edvard Forsström

(1854-1934), Sverige

Tusch, Signerad, bildmått. 18x26 cm, yttermått inklusive ram: 34x41 cm

Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 15 december 2025
kl 18:30:47

13/12 13:42:27 1      Vinnande bud

Edvard Forsström

Läs mer om Edvard Forsström