KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 8448386
*
nr 844 8386
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Pastell, Uno Vallman (1913-2004), 1954, 39x60
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 september 2013
kl 18:46:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 14:26:50
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman vattenfärg
-
7194 Pastell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, interiör, 48x..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:33
-
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:58
-
6485 Pasteller
2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:24
*
Uno Vallman
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
nr 844 8386
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Pastell, Uno Vallman (1913-2004), 1954, 39x60
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 september 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/8 14:26:50 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman vattenfärg
-
7194 Pastell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, interiör, 48x..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:33 -
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:58 -
6485 Pasteller
2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:24



