KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13059029
nr 1305 9029
Anders Monsen Askevold
(1834-1900), Norge
Oljemålning, Kor vid vattendrag. Signerad, daterad 1887. Olja på duk, 65x81 cm
Kondition: ram med skador
Anders Monsen Askevold, norsk bildkonstnär född 1834 i Askvoll i Sunnfjord, död 1900 i Düsseldorf.
Utrop:
40.000 kr
Såld:
30.000 kr
måndag 3 februari 2020
kl 20:32:34
3/2 20:18:09
Anders Monsen Askevold
Läs mer om Anders Monsen Askevold