KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12044538
nr 1204 4538
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, 3 flickor på stranden, signerad, 1950. Olja på duk, 81x80
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
måndag 17 september 2018
kl 18:07:47
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin