ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5966323
*
nr 596 6323
Spegel
+ väggkonsol med marmorskiva, rokokostil, höjd: 86 + 55
Utrop:
300 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2009
kl 18:22:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 14:50:20
1
600 kr
29/8 17:38:37
2
500 kr
29/8 17:39:35
2
650 kr
29/8 19:18:44
3
1.100 kr
29/8 23:02:39
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 596 6323
Spegel
+ väggkonsol med marmorskiva, rokokostil, höjd: 86 + 55
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/8 14:50:20 | 1 | 600 kr |
| 29/8 17:38:37 | 2 | 500 kr |
| 29/8 17:39:35 | 2 | 650 kr |
| 29/8 19:18:44 | 3 | 1.100 kr |
| 29/8 23:02:39 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



