KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11811352
*
nr 1181 1352
Mikael Wahrby
(f. 1952), Sverige
Etsning, 75/90, "Sprickor i Landskap", motivet: 69x43, -90
Mikael Wahrby, svensk grafiker född i Stockholm 1952.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 maj 2018
kl 20:06:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 15:20:40
1
Vinnande bud
7/5 19:41:04
2
150 kr
7/5 19:41:04
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik mikael wahrby svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06
*
Mikael Wahrby
Mikael Wahrby, svensk grafiker född i Stockholm 1952.
Läs om budbetjänten
nr 1181 1352
Mikael Wahrby
(f. 1952), Sverige
Etsning, 75/90, "Sprickor i Landskap", motivet: 69x43, -90
Mikael Wahrby, svensk grafiker född i Stockholm 1952.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 maj 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/5 15:20:40 | 1 | Vinnande bud |
| 7/5 19:41:04 | 2 | 150 kr |
| 7/5 19:41:04 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik mikael wahrby svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06



