KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8759054

nr 875 9054

Berta Hansson

(1910-1994), Sverige

Etsning, Berta Hansson (1910-1994), 19/260, Stämpielsignerad, motivet: 28x19

Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.800 kr

måndag 17 februari 2014
kl 19:35:26

Berta Hansson

Läs mer om Berta Hansson