KONST / Litografier / Färglitografi 14908055

nr 1490 8055

Kévork Zabounian

(f. 1933), Sverige

Signerad, numrerad EA 12/18, landskap. Färglitografi, bildmått: 36x44 cm, yttermått inklusive ram: 58x65 cm

Kévork Zabounian, amenisk-svensk bildkonstnär född 1933.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 19 september 2022
kl 18:23:11

18/9 16:59:10 1      Vinnande bud

Kévork Zabounian

Läs mer om Kévork Zabounian