SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Saltkar 16242035
nr 1624 2035
Saltkar
silver, Ryssland, 1825. St Petersburg, Invändigt förgylld, Längd: 8,5 cm. Höjd: 5 cm. Vikt: 60 gr
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 27 maj 2024
kl 19:33:03
27/5 15:35:13
27 maj
Silver
Läs mer om Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver