KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12645466
*
nr 1264 5466
Olle Lindgren
(1930-2018), Sverige
Oljemålning, Tranor, 1975, Monogramsignerad. Olja på duk, 45x40 cm
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2019
kl 20:05:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/7 09:50:49
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Olle Lindgren
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Läs mer om Olle Lindgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar olja olja på duk oljemålning oljemålningar olle lindgren svensk konstnär svenska konstnärer sverige trana tranor
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Olle Lindgren
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Läs mer om Olle Lindgren
nr 1264 5466
Olle Lindgren
(1930-2018), Sverige
Oljemålning, Tranor, 1975, Monogramsignerad. Olja på duk, 45x40 cm
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/7 09:50:49 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Olle Lindgren
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och mÃ¥lare född 1930, död 2018.Läs mer om Olle Lindgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar olja olja på duk oljemålning oljemålningar olle lindgren svensk konstnär svenska konstnärer sverige trana tranor
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



