KONST / Litografier / Färglitografi 13914140
nr 1391 4140
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 10/260. Motivet: 25x45, yttermått inklusive ram: 40x59 cm
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
måndag 19 april 2021
kl 19:44:28
100 kr
200 kr
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
450 kr
6