KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 15904079

nr 1590 4079

Maurice Blanchard

(1903-1969), Frankrike

Gouache, "Montmartre La Place de Moulin Rouge". Signerad. Bildmått: 25x34 cm, yttermått inklusive ram: 38x50 cm

Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 15 januari 2024
kl 18:51:10

15/1 18:44:20 1      Vinnande bud

Maurice Blanchard

Läs mer om Maurice Blanchard
Gouache