KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14855208
*
nr 1485 5208
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Akvareller, 2 st, "Blå blomma 3" respektive "Gula vita nejlikor". Signerad, daterade 1964,1970. Akvarell, 60x42 cm respektive 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2022
kl 18:46:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 18:41:05
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ellen Wängberg
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Läs mer om Ellen Wängberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ellen wängberg kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22
*
Ellen Wängberg
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Läs mer om Ellen Wängberg
nr 1485 5208
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Akvareller, 2 st, "Blå blomma 3" respektive "Gula vita nejlikor". Signerad, daterade 1964,1970. Akvarell, 60x42 cm respektive 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/8 18:41:05 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ellen Wängberg
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.Läs mer om Ellen Wängberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ellen wängberg kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22



