ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9873507
*
nr 987 3507
Spegel
höjd: 85 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2015
kl 19:19:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/10 19:54:21
1
100 kr
18/10 11:53:17
2
200 kr
18/10 15:53:46
1
200 kr
18/10 15:53:46
2
200 kr (Budbetjänt)
18/10 15:54:17
1
250 kr
18/10 19:59:39
3
300 kr
19/10 12:22:25
4
500 kr
19/10 16:54:48
5
400 kr
19/10 16:54:48
4
450 kr (Budbetjänt)
19/10 16:57:22
5
500 kr
19/10 16:57:22
4
500 kr (Budbetjänt)
19/10 18:13:17
5
600 kr
19/10 19:14:05
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 987 3507
Spegel
höjd: 85 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/10 19:54:21 | 1 | 100 kr |
| 18/10 11:53:17 | 2 | 200 kr |
| 18/10 15:53:46 | 1 | 200 kr |
| 18/10 15:53:46 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 18/10 15:54:17 | 1 | 250 kr |
| 18/10 19:59:39 | 3 | 300 kr |
| 19/10 12:22:25 | 4 | 500 kr |
| 19/10 16:54:48 | 5 | 400 kr |
| 19/10 16:54:48 | 4 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 19/10 16:57:22 | 5 | 500 kr |
| 19/10 16:57:22 | 4 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 19/10 18:13:17 | 5 | 600 kr |
| 19/10 19:14:05 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



