KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16253028
nr 1625 3028
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Blandteknik, Figurskrift 2. Signerad a tergo, oramat löst blad. Bladets mått: 101x104 cm
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 3 juni 2024
kl 18:19:22
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.500 kr
1.800 kr
Lage Lindell
Läs mer om Lage Lindell