ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15781051
*
nr 1578 1051
Spegel
Anitha Bondestam. Konstnärligt oljeutsmyckad spegel. Signerad. 81,5x40 cm. Skänkt av konstnären
Kondition: spegelramen med pastellagebortfall
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 november 2023
kl 16:52:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/11 17:26:40
1
100 kr
5/11 11:43:44
2
100 kr
5/11 11:43:44
1
100 kr (Budbetjänt)
5/11 11:43:52
2
150 kr
13/11 16:03:13
3
ledande budet*
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
13 nov
Specialauktion för Stadsbrudskåren
Stadsbrudarnas välgörenhetsauktion till förmån för utsatta kvinnor och barn i Storstockholm. Särskilda villkor gäller: onlinebudgvining fram till och med angivet klockslag på auktionsdagen - därefter ...
Läs mer om Specialauktion för StadsbrudskÃ¥ren
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anitha bondestam skänkt av konstnären spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: spegelramen med pastellagebortfall
Läs om budbetjänten
Läs mer om Specialauktion för StadsbrudskÃ¥ren
nr 1578 1051
Spegel
Anitha Bondestam. Konstnärligt oljeutsmyckad spegel. Signerad. 81,5x40 cm. Skänkt av konstnären
Kondition: spegelramen med pastellagebortfall
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 november 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/11 17:26:40 | 1 | 100 kr |
| 5/11 11:43:44 | 2 | 100 kr |
| 5/11 11:43:44 | 1 | 100 kr (Budbetjänt) |
| 5/11 11:43:52 | 2 | 150 kr |
| 13/11 16:03:13 | 3 | ledande budet* |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
13 nov
Specialauktion för Stadsbrudskåren
Stadsbrudarnas välgörenhetsauktion till förmån för utsatta kvinnor och barn i Storstockholm. Särskilda villkor gäller: onlinebudgvining fram till och med angivet klockslag på auktionsdagen - därefter ...
Läs mer om Specialauktion för StadsbrudskÃ¥ren
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anitha bondestam skänkt av konstnären spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



