KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12066224

nr 1206 6224

Aina Eriksson-Enckell

(1912-2006), Sverige

Oljemålning, Signerad Aina Eriksson. Olja på duk, 63x53 cm

Aina Eriksson-Enckell, svensk bildkonstnär född 1912 i Göteborg, död 2006.

Utrop:

600 kr

Såld:

700 kr

måndag 24 september 2018
kl 18:24:57

Aina Eriksson-Enckell

Läs mer om Aina Eriksson-Enckell