KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12066224
*
nr 1206 6224
Aina Eriksson-Enckell
(1912-2006), Sverige
Oljemålning, Signerad Aina Eriksson. Olja på duk, 63x53 cm
Aina Eriksson-Enckell, svensk bildkonstnär född 1912 i Göteborg, död 2006.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2018
kl 18:24:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 16:27:50
1
200 kr
23/9 13:00:53
2
150 kr
23/9 13:00:53
1
200 kr (Budbetjänt)
23/9 13:04:09
2
250 kr
23/9 13:38:43
1
450 kr
24/9 18:15:24
3
350 kr
24/9 18:15:24
1
400 kr (Budbetjänt)
24/9 18:16:21
1
600 kr
24/9 18:18:08
3
450 kr
24/9 18:18:08
1
500 kr (Budbetjänt)
24/9 18:18:54
1
Vinnande bud
24/9 18:19:57
3
600 kr
24/9 18:19:57
1
(budbetjänt)
24/9 18:20:44
1
justering av budtak
24/9 18:23:24
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Aina Eriksson-Enckell
Aina Eriksson-Enckell, svensk bildkonstnär född 1912 i Göteborg, död 2006.
Läs mer om Aina Eriksson-Enckell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aina eriksson-enckell olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49
*
Aina Eriksson-Enckell
Aina Eriksson-Enckell, svensk bildkonstnär född 1912 i Göteborg, död 2006.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Aina Eriksson-Enckell
nr 1206 6224
Aina Eriksson-Enckell
(1912-2006), Sverige
Oljemålning, Signerad Aina Eriksson. Olja på duk, 63x53 cm
Aina Eriksson-Enckell, svensk bildkonstnär född 1912 i Göteborg, död 2006.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/9 16:27:50 | 1 | 200 kr |
| 23/9 13:00:53 | 2 | 150 kr |
| 23/9 13:00:53 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 23/9 13:04:09 | 2 | 250 kr |
| 23/9 13:38:43 | 1 | 450 kr |
| 24/9 18:15:24 | 3 | 350 kr |
| 24/9 18:15:24 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 24/9 18:16:21 | 1 | 600 kr |
| 24/9 18:18:08 | 3 | 450 kr |
| 24/9 18:18:08 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 24/9 18:18:54 | 1 | Vinnande bud |
| 24/9 18:19:57 | 3 | 600 kr |
| 24/9 18:19:57 | 1 | (budbetjänt) |
| 24/9 18:20:44 | 1 | justering av budtak |
| 24/9 18:23:24 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Aina Eriksson-Enckell
Aina Eriksson-Enckell, svensk bildkonstnär född 1912 i Göteborg, död 2006.Läs mer om Aina Eriksson-Enckell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aina eriksson-enckell olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49



