ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13956336
*
nr 1395 6336
Spegel
84x65cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2021
kl 19:50:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/5 11:38:09
1
100 kr
1/5 21:25:15
2
200 kr
2/5 14:44:16
3
250 kr
2/5 19:27:24
3
350 kr
3/5 19:35:43
4
400 kr
3/5 19:37:07
3
500 kr
3/5 19:41:27
5
500 kr
3/5 19:41:27
3
500 kr (Budbetjänt)
3/5 19:41:41
5
600 kr
3/5 19:44:29
6
700 kr
3/5 19:45:18
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
Läs om budbetjänten
nr 1395 6336
Spegel
84x65cm
Kondition: slitage, skador
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/5 11:38:09 | 1 | 100 kr |
| 1/5 21:25:15 | 2 | 200 kr |
| 2/5 14:44:16 | 3 | 250 kr |
| 2/5 19:27:24 | 3 | 350 kr |
| 3/5 19:35:43 | 4 | 400 kr |
| 3/5 19:37:07 | 3 | 500 kr |
| 3/5 19:41:27 | 5 | 500 kr |
| 3/5 19:41:27 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 3/5 19:41:41 | 5 | 600 kr |
| 3/5 19:44:29 | 6 | 700 kr |
| 3/5 19:45:18 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27



